Trax - co je to?

11. listopadu 2017 v 10:10 | Ava

Vítej zbloudilý cízinče!

Zrovna ty ses stal (ne)šťastlivcem, který byl vyhnán do těchto končin?
Protože jestli ano, cesta zpátky je a zřejmě i bude velmi těžká.
Neříkám, že nemožná, ale velmi, velmi těžká a není zaručeno, že na tomto místě přežiješ sám/sama.


 

Kde to jsem?

Nacházíš se na místě zváno Trax. Je to rozlehlé temné místo, plné bažin, zarostlých lesů a palouků bez paprsku slunce, které pohlcuje pouze hustá mlha. Na každém rohu se nachází stvoření, o kterém se ti nesnilo ani v nejhorších nočních můrách a těm se musíš vyhnout, pokud se chceš z tohoto bludiště dostat živý/á a, doufejme, i celý/á. Někdy se ti bude zdát, že chodíš v kruzích a že už jsi se snad úplně ztratil. Předměty, které po své cestě najdeš by ti měly pomoci a možná i staré budovy, které v tomto přostředí zchátraly. Trax ti přijde jako bludiště a smetiště nelidských zvuků a nikdy nekončícího šera. Dny jsou tu temné a noci ještě temnější. A pokud se odsud dostaneš, nikdy už nebudeš jako dřív.

Proč jsem zde? A jak jsem se zde vůbec dostal/a?

Lidé, kteří se dostanou na toto místo, mají v hlavě jakousi temnou, zlou, či nepříjemnou myšlenku, která je samotné děsí už nějakou dobu. Každý, kdo zde bloudí, si zažil v životě nějakou velmi nepříjemnou situaci. Ano, takových lidí je opravdu hodně, ale toto jsou lidé, které situace tak tíží, že na ni nemohou přestat myslet. Souží je to den co den, noc co noc. Pokud jste se zde opravdu dostali, v životě se vám stala buď opravdu nepříjemná, smutná či šokující situace a vy se třeba viníte, nebo jste myšlení na onu situaci věnovali tolik času, že vám pomalu požírá všechen život, jelikož nemáte na co jiného ani myslet. Proto je zde Trax. Aby vám ukázal, že jsou i horší věci, kterými si musíte projít. A nebo vy jste ten člověk na té druhé straně - někdo, kdo někomu nějak ublížil. Někdo, kdo provedl neskutečně ohavný čin a i kdyby jste toho činu litoval/a sebevíc, Trax si pro vás stejně přijde, aby vás potrestal.

Jak se ale zde dostanete? Často se zde probouzíte. Večer jdete třeba normálně spát do své příjemné postele, ale prostředí, které si tvoříte v myšlenkách, jelikož vás stále tíží ona klidně i jedna jediná myšlenka (samozřejmě jich může být více, depresivních myšlenek), a i přes všechno to přemýšlení, usnete, velmi tvrdým spánkem. A ráno? Ráno se probudíte na studené zemi, v bahnité kaluži, či na suché trávě v lese, vedle staré, dřevěné budovy, a nevíte kde jste a co tam děláte. Myslíte si, že je to jen další noční můra, která se vám snaží ublížit, a která chce, aby jste se svého skutku či myšlenky báli ještě více, ale jakmile se hluboce nadechnete a zvláštní odér, který se na celém místě vznáší, a nepříjemně vás píchá do nosu, vám ihned prozradí, že takhle žádný sen nevypadá.

Jsem na vše sám/sama?

Trax je opravdu velké místo, ale bloudí na něm tolik lidí, že je za celý váš "pobyt" snad nemožné, kdybyste ani jednoho nepotkal/a. Můžete se třeba spojit a hledat konec spolu. Nebo můžete dělat skupiny a snažit se přežít spolu, bojovat proti sobě či jiným skupinám, či společně bojovat proti stvořením, která vám nedají spát. Takže ne, nemusíte být sám/sama. Dělejte jak vám je příjemné, ale říká se, a je tomu tak i zde, že skupina lidí je silnější, než jen jedináček, který se snaží najít svou cestu sám. Někdy je ale i přesto dobré být sám, přemýšlet nad tím, co jste provedl/a.


Jak vlastně vypadá konec?

Velmi těžká otázka. Nebo spíše matoucí odpověď. Východ z Traxu totiž není velká zířivá brána, kterou uvidíte někde v dáli. Nejde ani o vrata ve zdi, jelikož Trax nemá žádnou zeď. Dalo by se říci, že Trax se nachází v jiné galaxii a jediné co je, je Trax. Kolem není nic. Jak se tedy dostanete ven? Musíte hledat i ty nejmenší předměty, ale každý předmět je pro nějakou osobu jiný. Většinou jsou to nějaké předměty z vašeho života, které vám připomínají onen skutek, či myšlenku. Jsou vám nepříjemné, nechcete na ně ani pohledět. Například nůž, pokrytý krví, když jste byl opilý a nemohl jste vydržet, jak vaše jednoroční dcera plakala. Nebo lahev s bělidlem, které jste nalila šéfovi do chřtánu, jelikož byl strašně otravný. I takové maličkosti vás dostanou ven, i přes to, jak moc je nesnášíte a sebe za to, co jste provedli. Samozřejmě nemusí to být pouze zbraň, hlavně ne pro ty, kteří nic neprovedli a pouze se jim stalo něco nepříjemného, na co nedokážou přestat myslet. Pro ty to je něco jiného.

Konec přijde tehdy, kdy jste si jistí a přiznali jste si konečně, co se stalo. Nechali jste to plynout. Nechali jste onu vzpomínku, myšlenku či čin jít. Byli jste dostatečně potrestáni. Našli jste v duši klid. Pokud máte tohle a váš předmět, který se na Traxu zjeví stejně s vašim příchodem, ale někde jinde (mohl by být kdekoliv, mohli byste ho roky hledat a pak by vám došlo, že jste ho měli celou dobu na očích), stačí si nahlas říct, klidně to zakřičet, že jste čistí a pevně sevřít předmět. Co se stane pak? Probudíte se ve své posteli, jakoby to bylo vlastně opravdu jen sen, a vy si to budete i myslet, ale ten nepříjemný pocit, který vás celou dobu soužil, tak ten bude pryč.

To, že se jedná o váš předmět zjistíte úplně přirozeně. Stačí si ho prohlédnout. Vrátí se ta nejnepříjemnější vzpomínka a vy máte chuť předmět zahodit, ale pokud jste připraveni odejít, pochopíte, že se o něj jedná.

Jak zde ubíhá čas?

Čas zde ubíhá úplně stejně, jako v normálním světe, pouze slunce zde snad nikdy nevychází, takže je zde stále šero a v noci úplná tma, pokud však nenajdete baterku či jiný nástroj (svíčka, pochodeň atd..) A jelikož se po konci Traxu ocitnete doma, pro vás se čas v normálním světe zastavil. Vlastně tam trvá pouze jednu noc. Pokud však v Traxu zemřete, najdou vaše tělo i mrtvé ve vaší posteli. Trax je propojen s realitou.

Co jsou ty stvoření, která mě mohou zabít?

Jsou to vlastně deformované duše vašich skutků, myšlenek, strachů. A je jich opravdu hodně. Většinou mají zvláštní a také odlišné podoby. Mohou vypadat třeba i jako lidé, proto si na ně dejte pozor. Většinou jsou to dlouhá stvoření, s postavou člověka, nemívají vlasy a jejich nehty jsou spíše drápy. Jsou vlastně úplně holá a jejich kůže vypadá stará, suchá, někdy vypadá i snilá. Mají obrovská ústa plná několika řad zubů a nikdy nekrvácí. Zvuky které dělají jsou různé. Mohou vám našeptávat skříplavým hlasem, mohou křičet velmi vysokými frekvencemi, mohou vás volat i normálním hlasem člověka, který volá o pomoc, aby vás nalákali. Jak vás zabijí je všelijaké. Mohou vás rozcupovat na kusy, probodnout drápy, hodit do jámy, unést a mučit, či svléknout z kůže, mohou udělat snad cokoliv co se jim zlíbí. Třeba i sníst zaživa.

Mohu tyto zrůdy zabít? Jak?

Ano, i tato stvoření se dají porazit, není to však nic lehkého, stejně jako najít onen konec Traxu. Bojí se svého odrazu, takže je můžete vystaršit zrcadlem, pokud jste nějaké našli. Buď utečou ze strachu, nebo je to oslabí a pak je můžete zabít. Jakékoliv říznutí je oslabí, pokud však chcete mít jistotu, že už se zpět nevrátí, musíte jim useknout hlavu a spálit, což může být těžké, pokud je hlava těžko rozeznat od zbytku těla. Kdyžtak je prostě nakrájejte na kusy a ty spalte, aby se to nevrátilo zpátky ani ve fyzické podobě, ani jako duše.Máte další dotazy? Pište do komentářů a všechny budou odpovězeny.
 


Komentáře

1 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 11. listopadu 2017 v 13:09 | Reagovat

Zajimavy jinak uzasny design

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama